Çağrı Merkezi / (0555) 009 07 07

Çağrı Merkezi / (0242) 255 01 07

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Kanalizasyon Nasıl Açılır? / Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kanalizasyon Nasıl Açılır

 

           Alanya Kanalizasyon tıkanıklığı Açma. Evlerimizde tıkanan lavabolar, büyük sorunlar çıkarabilir. Lavabolar kullanım durumlarına göre zaman zaman tıkanabilmektedir. Lavaboların tıkanma nedenleri arasında, dikkat edilmeksizin atılan yiyecekler, kullanılmış yağların lavaboya dökülmesi gibi kullanımdan kaynaklı tıkanmalar meydana gelmektedir. Ayrıca binanız yeni ise yapım aşamasında harç beton kalmasından dolayı tıkanma olabilir. Bunların yanında lavabonun gider tesisatında eskime, şekil bozukluğu da tıkanma nedenlerindendir.

 

            Böyle bir sorun yaşadığınızda genelde açmak için lavabo açıcı gibi kimyasallar kullanılmaktadır. Fakat bu kimyasalları kullanırken çok dikkatli olunmalı, kullanma talimatı mutlaka okunmalıdır. Kimyasal bir madde olduğundan yanlış kullanımdan dolayı yaralanma veya zehirlenme söz konusu olabilir. Lavabo açıcı olarak kimyasal kullanmak istemeyenler için ise doğal yollar ile bir takım Kanalizasyon Tıkanıklığı açma teknikleri mevcuttur.

 

            İlk olarak tıkanma nedeni biliniyorsa ve tıkanma yeni oluşmuşsa pompa yardımıyla vakumlama denenmelidir. Bu yöntemle basit tıkanmalar açılabilmektedir. Tel yardımı ile de bazı lavabolar açılabilmektedir. Pompanın etkili olmadığını gider borusundaki derin tıkanmalar için ise bir kaç doğal ürün kullanarak da lavabo açmak mümkündür. Logar açma yöntemlerinden ilki, sirke ve karbonattır. Bir bardak karbonata lavaboya dökülür, ardından bir bardak sirke dökülür. Bunların birbiri ile tepkimeye girmesinden sonra 1 litre kaynar su dökülerek lavabo açılması sağlanır. İşlem yaklaşık 1.5 saat kadar sürmektedir. Aynı yöntem tuz ve sirke ile de olabilir.

 

            Alanya Kanalizasyon tıkanıklığı açma, Alanya Tıkalı Logar Açma ve Temizleme işlemleri için Profesyonel ekip ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...