Çağrı Merkezi / (0545) 579 0707

Bize Yazın / mgsyapi07@hotmail.com

Alanya Tıkanık Açma

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Tıkanık Açma / Alanya Tıkanık Açma
Sevdiklerinizle Paylaşın

Alanya Tıkanıklıga Neler Yol Açar

 

            Bilindiği gibi evlerimizde kullandığımız suların akıp gitmesi için özellikle etkili olan su tahliye kanalları, farklı sebeplerin etkisi ile tıkanma durumu içerisine girebilmektedir. Buna farklı özellikteki durumların sebep olduğu gerçeği unutulmamalıdır.

             

 Tıkanıklığa Sebep Olan Gelişmeler Nelerdir?

             

            Suların tahliye olmasını sağlayan boruların içerisinde zamanla biriken farklı nitelikte ki maddeler sebebi ile bu boruların tıkanma durumları ortaya çıkabilmektedir. Bu durumun oluşması zamanla yavaş yavaş birikme ile olabileceği gibi, yabancı bir maddenin kontrolsüz olarak tahliye borusunun içinde sıkışması ile de olabilir. Bu tip durumlarda suyun tahliye edilmesinden sorumlu olan lavabo ve ya farklı bir giderde biriken su zorla gitme eğilimi göstermektedir.

             

 Tıkanıklığın Belirtileri Nelerdir?

             

            Tıkanan giderlerin boruları içerisinde yabancı madde birikiminden kaynaklı olarak suyun gitme hızı düşer ve ya su hiç gitmeme durumu yaşayabilir. Bu konuda farklı belirtiler olsa da özellikle farklı nitelikleri dikkat çeken tıkanıklıklarda daha dikkatli davranılması önemli bir konudur. Bazen görünmeyen bina duvarları içerisinde kalan borularda tıkanıklık durumu yaşanabilir. Bu durum diğer daireleri de etkileyebilecek nitelikte bir sorun olarak nitelendirilebilir.

             

 Tıkanıklığı Giderme Yöntemleri Nelerdir?

             

            Yaşanan bu herhangi bir tipteki tıkanıklık giderme konusunda çoğu zaman önerilen nitelikte olan yöntemler etkili olmayabilmektedir. Bu konuda sizlere özellikle sunulacak olan, Alanya tıkanıklık açma hizmeti ile bu konuda ki mağduriyetinizin çözümü için etkili bir adım atılmış olacaktır. Bunu sağlamak adına çalışmalarını geliştirme de kararlı olan işletmemiz sizler için bu hizmeti hiçbir eşyanıza, evinizin duvarlarına zarar vermeden gerçekleştirebilecek nitelikte ekipmanları ile sağlamaktadır.

             

            Sizlerin bizlerle iletişime geçmesi ile evlerinize gelerek ilk olarak tıkanıklığın sebebini ve yerini tespit etmek amacı ile keşif çalışmasını gerçekleştirerek, sonrasında ise bu konuda elimizde tıkanıklık açıcı ekipmanları ve araçları kullanarak, bu tıkanıklığın giderilmesini sağlıyoruz. Bunun için farklı nitelikte yöntemlerimizi de gerekli gördüğümüz anlarda kullanmaktan çekinmemekteyiz. Sizlere bu konuda en etkili yöntemler ile hizmet eden firmamız, gelişen teknolojinin etkisi ile çıkan yeni alet ve ekipmanları da temin etme konusunda istekli davranmaktan geri kalmamaktadır.

             

             Bu konuda sizlerin ihtiyaçlarını gideren Alanya tıkanık açma firmamız, sonrasında da borunuzun tamamını kapsayacak nitelikte temizleme işlemini gerçekleştirerek, bu sorunun bir daha oluşmaması için önlemini almaktadır.


Tıkanıklıgı Nasıl Açıyoruz

 

            Tıkanıklığı nasıl açıyoruz? Yaşam alanlarımızda her gün başımıza gelebilecek olaylardan olan tıkanıklık problemine karşı eskiye göre çok önemli yol alınarak daha modern bir hale getirilmiştir. Bunun için eskiden olduğu gibi tıkanıklığı bulmak için duvarlarda veya zeminlerde kırma işlemine hiç gerek kalmadan görüntü alma cihazları kullanılarak öncelikle nokta tespit yapılmaktadır. Alanya tıkanık açma faaliyetlerinde ne modern cihazlar kullanılarak tıkanıklığı oluşturan bölge kolaylıkla tespit edilmektedir.

 

 Tıkanıklığın Oluştuğu Bölgeye Nasıl İşlem Uygulanır?

 

            Tıkanıklığın oluştuğu bölgeye nasıl işlem uygulanır? Bunun için öncelikle giderin boyutu ve geçiş kalınlığı tespit edilmektedir. Bu işlem sayesinde çoğu kez daha önceki kırarak tıkanıklık giderme yöntemine göre daha ekonomik çözümler ortaya çıkarılmaktadır.

 

 -Tıkanıklık oluşması muhtemel bölgeye görüntü almaya imkân sağlayan kameralı sistemler salınarak görüntü alınmaktadır.

 -Alınan görüntüler sonucunda tıkanıklığı oluşturan cismin ne olduğunu tespit aşamasına geçmek için bilgisayar ortamında inceleme yapılmaktadır.

 -Tıkanıklığı oluşturan cismin tespit edilmesinin ardından bu cismi ortadan kaldıracak özellikte olan ekipmanlar hazırlanır.

 -Tıkanıklığın oluştuğu noktaya yine görüntü sağlayan cihazlar eşliğinde salınan sivri uçlar tıkanıklığı oluşturan maddeleri kolaylıkla parçalamakta veya dışarı atılması için imkân sağlamaktadır.

 

 Tıkanıklık oluşturan maddeler nasıl yok edilir?

 

            Bu konuda alınan görüntülerde elde edilen sonuçlar doğrultusunda Alanya tıkanıklık açma ekipleri gerekli ekipmanları hazırlamaktadır. Tıkanıklığın oluştuğu salınan cihazın ucuna takılan özel donanımlar sayesinde tıkanıklığı oluşturan madde yumuşak yapıda ise sarma işlemi uygulanmaktadır. Uç kısma sarılan madde kolaylıkla dışarı atılarak tıkanıklık açılmaktadır. Bunun aksine sert cisim ile tıkanıklık oluşmuş ise tıkanıklığın oluştuğu noktada maddenin kırılmasını sağlayacak sert uçlar hazırlanmaktadır. Kırılan cisim tazyikli su uygulanarak giderden atılımı sağlanmaktadır.

 

 Tıkanıklık Sebepleri Nelerdir?

 

            Günlük kullandığımız lavabolardan veya banyolardan her gün tonlarca atık su atılmaktadır. Bunun yanında saçlarımızda bu giderlerden gitmektedir. Saçların zamanla hatalı yapılan dirseklerde birikmesi ve bir an gelip sert cisimler ile birleşerek suyu geçirmez hale gelmesi ile tıkanıklık meydana gelmektedir. Buna benzer sürekli kullanılan tuvaletlerden bazen istek dışı malzemeler tuvalet giderlerine kaçabilmektedir. Bu maddelerin dirseklerden geçemeyerek oluşturduğu dirençler karşısında tıkanıklık meydana gelmektedir. Kullanılan basit yapıdaki lavabo açıcılar bu maddelere etki etmediği için özel işlemlere gerek duyulmaktadır.

 

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...