Çağrı Merkezi / (0545) 579 0707

Bize Yazın / mgsyapi07@hotmail.com

Wc Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Anasayfa / Blog / Wc Tıkanıklığı Açma Yöntemleri
Sevdiklerinizle Paylaşın

Wc Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

 

            Wc tıkanıklığı, evde başımıza gelecek en kötü olaylardan biridir. Tuvaletler çeşitli nedenlerden dolayı tıkanmaktadır. Bunların en başında dikkatsiz kullanım gelmektedir. Tuvalet kağıtlarının wc giderine atılması, banyo gereçlerinin tuvalete düşürülmesi, suda erimeyen bez vb. ürünlerin tuvalete atılması, tuvalet tıkanıklığına neden olmaktadır. Ayrıca tuvaletler bizim elimizde olmayan nedenlerden dolayı da tıkanabilmektedir. Yeni evlerde sıkça rastlanan bir durum olarak, ev yapımında işçilerin özensiz çalışmasından dolayı tuvalet giderlerine harç, kum vb. inşaat malzemelerin kaçırılması, evler yapılırken gider tesisatına hatalı eğim verilmesi gibi ayrıca eskimeden dolayı gider tesisatının deforme olması ayrı bir tıkanıklık nedenidir.

 

            Tuvalet açma işlemi kesinlikle profesyonel bir yardım gerektiren tamiratlardandır. Çok önceleri bu gibi sorunlar giderilirken, kırmadan müdahale etmek neredeyse imkansız gibiydi. Fakat yeni geliştirilen teknikler ile kırma, dökme yapmadan hasarsız bir şekilde sorunu gidermek mümkün hale geldi. Tesisatçılar tarafından kullanılan gider açma araçları ve özel kameralı sistemle soruna müdahale edilebilmektedir. İşlemi kısaca anlatırsak, öncelikle tıkanıklık tespiti için özel kameralarla gidere bakılmaktadır. Bu şekilde tıkanıklığın neden kaynaklandığı tespit edildikten sonra özel başlıkları bulunan tıkanıklık açma aracı devreye girmektedir. Tıkanıklığın boyutuna uygun aparatlarla müdahale sonrası, sorunun tamamen giderilip giderilmediği yeniden kamera sistemi ile kontrol edilir. Böylelikle tekrardan tıkama yapma olasılığı ortadan kaldırılır.

 

            Bu tür işlemlerin fiyatlarından bahsedecek olursak fiyatların değişkenlik gösterdiği durumlar, evin kaçıncı katta olduğu, zira zemin katlardaki sorunlarda fiyatlar artmaktadır. Tıkanıklığın ana hatta olması yine fiyatı arttırmaktadır. Bunlar dışındaki normal tıkanıklık açma maliyetleri ortalama 150 TL civarındadır.

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...