Çağrı Merkezi / (0555) 009 07 07

Çağrı Merkezi / (0242) 255 01 07

Alanya Kanalizasyon Açma

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Kanalizasyon Neden Tıkanır / Alanya Kanalizasyon Açma
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kanalizasyon Neden Tıkanır

 

            Kanalizasyon, borular aracılığı ile bağlantıların kurulduğu ve bina içerisindeki tüm atıkların bu borulardan geçtiği önemli bir sistemdir. Bu sistemde meydana gelen herhangi bir tıkanıklık bina içerisinde kötü kokuların meydana gelmesine ve kanalizasyonda taşmalara neden olacaktır. Kanalizasyonda meydana gelen bu tıkanıklıklar ve taşmalar belirli etkenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu etkenlerden ilki boruların ve binanın eskiliğidir.

 

            Yeni yapılmış olan apartmanlarda ya da binalarda oldukça az görülen kanalizasyon tıkanıklığı problemi eski apartmanlarda sıklıkla meydana gelmektedir. Uzun süreli kullanım kanalizasyonda tıkanmalara yol açacaktır. Uzun süreli kullanımın yanı sıra yanlış kullanımda tıkanıklık yaratacaktır. Bina içerisinde kullanılan tuvaletlerden ya da lavabolardan atılan ve suda çözünemeyen bazı maddeler kanalizasyon tıkanıklığına yol açacaktır. Bu noktada devreye giren alanya kanalizasyon açma firmaları kanalizasyonda oluşan problemin tespiti ve onarımı açısından büyük önem taşımaktadır.

 

 Lavabo açma işlemleri nasıl yapılır?

 

            Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemleri, evlerde ya da diğer tüm binalarda kullanılan lavaboların tıkanması noktasında büyük önem taşımaktadır. Lavaboların borularında meydana gelen bu tarz tıkanıklıklar suyun bile ilerlememesine yol açmaktadır. Bu sebeple geriye kalan tek çare lavabo açma hizmeti veren bir firmaya başvurmak olmaktadır. Bu noktada marketlerde satılan lavabo aç gibi kimyasal ürünler sadece geçici bir açılma yaratacaktır. Tıkanma çok daha ciddi sebeplere bağlı olarak oluşmuş ise bunlar bile işe yaramayacaktır. İşin uzmanları tarafından gerçekleştirilen lavabo açma işlemlerinde ufak bir kamera yardımı ile tıkanıklığın nedeni tespit edilmekte ve ona göre bir yöntem izlenmektedir.

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...