Çağrı Merkezi / (0555) 009 07 07

Çağrı Merkezi / (0242) 255 01 07

Alanya Pimaş Boru Açma Mgs Yapı

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Pimaş boru neden Tıkanır / Alanya Pimaş Boru Açma Mgs Yapı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Pimaş Neden Tıkanır

 

            Alanya tıkanıklık açma, wc, klozet, lavabo, pimaş açma ve temizleme hizmetleri. Pimaş kanalizasyona giden borulardır. Kanalizasyon ile doğrudan bağlantılı olan bu borular lavabolarda ve tuvaletlerde bulunmaktadır. Pimaş en sık tıkanan yerlerden bir tanesidir. Sürekli tıkınma yaşanmasının başlıca sebebi kullanım sürecinde yapılan hatalar olmaktadır. Lavaboların ve tuvaletlerin kullanımında sürekli yabancı madde atılması pimaşın tıkanmasına yol açacaktır. Tıkanmaya yol açan ve sıklıkla görülen en popüler maddeler suda erimeyen bezler, tokalar, saçlar ve peçeteler olmaktadır. Lavabo ve tuvalet kullanımında bu maddelerin atılması ya da düşmesi tıkanıklığa yol açacaktır.

 

 Tıkanan pimaşlar nasıl açılır?

 

            Tıkanıklık açma apayrı bir meslek halini almıştır. Teknolojinin gelişimi bu mesleği de etkilemiş ve bu işe özel makinalar üretilmiştir. Eskiden yapılan ve oldukça uzun zaman alan kırma gibi yöntemler günümüzde kullanılmamaktadır. Bu noktada profesyonel şirketler ile çalışılması tıkanıklığın kısa sürede açılması yolunda önemli bir adımdır. pimaş boru açma işlemleri günümüzde özel tekniklerin kullanılması ile gerçekleştirilmektedir. Kameralı sistemlerin kullanıldığı tıkanıklık açma işlemlerinde tıkalı olan pimaş tespit edilmekte ve o pimaşa yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

 

            Tespiti yapılan pimaştaki tıkanıklık özel makinalar ile kısa sürede temizlenmektedir. Böylece eskiden yapılan tüm tesisatın kırılması problemi ortadan kalkmıştır. Bu gibi tıkanıklık problemlerinde birçok insanın yaptığı ilk hata kimyasal eriticilerin kullanılması ve bunların tıkanıklığı açacağının düşünülmesidir. Kullanılan hatalı kimyasallar hem sağlığa zarar verecek hem de boruları yıpratacaktır. Bu sebeple bir uzman desteği alınması çok daha doğru bir yöntem olacaktır.

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...