Çağrı Merkezi / (0555) 009 07 07

Çağrı Merkezi / (0242) 255 01 07

Yağmur Gideri Açma Mgs Yapı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Yağmur Kanalı Neden Tıkanır

 

            Alanya geneli tıkanıklık açma. Yağmur kanalı neden tıkanır? Yağmur kanalının tıkanmasına neden olan faktörler tamamen doğal koşullarla ortaya çıkan sorunlar olmaktadır. Bu konu Alanya yağmur gideri açma ekibinin yaptığı kontrollerde özellikle son bahar mevsiminde dökülen yaprakların alçak binaların çatılarına uçması ve buralarda takılı kalarak yağmur yağdığında yağmur oluklarından gidere kaçması sonucu tıkanma meydana gelmesi olağan durumlardandır. Bu tür yağmur olukları önüne setler konulsa bile veya süzgeç sistemi kullanılsa bile yine de toz ve parçalanan katı maddeler ek yerlerinde özellikle birikerek tıkanama yapmaktadır.

 

 Yağmur Gideri Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

 

            Öncelikle yağmur giderlerinin eğimlerinin su akış yönünde ve eklentisiz olmasına özen gösterilmelidir. Eğer kaynakla birleştirilecekse veya pimaş borular geçmeli sistem kullanılacaksa geçme noktalarında katı cisimlerin takılmasına imkân vermeyecek şekilde oturtulmalıdır. Böylelikle katı cisimler takılma imkânı bulamayarak doğrudan kanalizasyon tesisatına ulaşacaktır. Yağmur gideri olarak yapılan sistemlerin çatı bağlantıları ve bu bağlantıların ek oluşturmadan birbirine bağlantısı sağlanmalıdır. Yağmur olukları sık sık özellikle kış aylarından çıkarken kontrol ettirilmelidir. Bu işleri uzman kadrosu ile yapmakta olan Alanya yağmur kanalı açma firması Mgs Yapı periyodik olarak bakımlarını yerine getirmektedir ayrıca oluşan tıkanıklıkları anında açarak daha sonra oluşacak sorunlar hakkında bina yönetimlerini bilgilendirerek yardımcı olmaktadır.

 

 Yağmur Kanalları Nasıl Açılır?

 

            Yağmur kanalları çatı bağlantıları arasında olan tıkanıklıklar elle müdahale yapılarak kolaylıkla açılmaktadır. Fakat boruların iç kısımlarında oluşan tıkanmalar için kameralı görüntü alma cihazları kullanılarak öncelikle sorunun kaynağı tespit edilen yoluna gidilmektedir. Sorunun kaynağı eğer tazyikli su kullanılarak çözülecek durumda ise en yakın bölümden tazyikli su makineleri kullanılarak basınç altına alınmaktadır. Böylelikle biriken katı maddelerin arasındaki tozlar çözülerek katı maddelerin birbirinden ayrışması sağlanmakta ve su etkisi ile kanalizasyon tesisatına gönderilmektedir.

 

            Eğer basınçlı su ile çözülemiyorsa bu defa özel uçara sahip olan helezon biçimindeki kollara sahip makineler yardımı ile tıkanıklığı oluşturan maddeleri kırma yolu kullanılmaktadır.

 Alanya yağmur gideri tıkanıklığı açma ekipleri tarafından kullanılan ve pimaş boruların içinde kolaylıkla hareket kabiliyetine sahip olan helezon kollar boru iç kısımlarına zarar vermeden tıkanıklık sorununu ortadan kaldırmaktadır. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...